Kotary akustyczne

MATERIAŁY KOTAROWE

Kotary akustyczne to specjalny rodzaj zasłon wykonany z materiałów o wysokiej gęstości – najczęściej > 300 g/m2 – m.in. molton sceninczy, plusz kotarowy, aksamit etc. Kotary pełnią funkcję zarówno dźwiękochłonną jak i estetyczną. Pod względem akustyki bardzo ważne jest, aby zasłony miały odpowiednie fałdowanie. Płaska zasłona pochłania tylko dźwięki wysokich częstotliwości natomiast fałdowanie poszerza zakres pochłaniania dla środkowego pasma.

Specjalne systemy zawiesi i karniszy zapewaniają eleganckie ułożenie oraz łatwe rozsuwanie kotar.

TŁO AKUSTYCZNE

Kotary akustyczne mogą pełnić również funkcję tła scenicznego. Jest to szczególnie istotne na niewielkich scenach, gdzie ważny jest zarówno elegancki wygląd jak i dobra akustyka w obrębie sceny. Kotary w formie tła scenicznego pochłaniają część dźwięków odbitych od tylnej ściany dzięki czemu Wykonawcy mają komfortowe warunki akustyczne w obrębie sceny.

W ośrodkach użyteczności publicznej należy stosować kotary z certyfikatem trudnopalności. Niektóre z materiałów kotarowych posiadają certyfikat potwierdzający klasę trudnopalności dostarczony przez producenta natomiast inne muszą być specjalnie impregnowane.

DOSTAWA I MONTAŻ

Zajmujemy się dostawą i montażem kotar akustycznych w ośrodkach kultury, obiektach konferencyjnych i innych pomieszczeniach, gdzie kotary stanowią element adaptacji akustycznej wnętrza. Przed przystąpieniem do realizacji konieczny jest pomiar na miejscu u Klienta. Kotary szyjemy na miarę. Bardzo wazne jest, aby wysokość i szerokość materiału była odpowiednia – tylko wtedy kotary wygladają elegancko i estetycznie.

  • Sale widowiskowe
  • Kino domowe
  • Sale konferencyjne
  • Sale prób zespołów muzycznych
  • Pokoje odsłuchowe